Dla kogo: 7+
Dostępne terminy: od poniedziałku do piątku
Czas trwania: 90 min.
Limit uczestników: min. 6 osób, max. 28 osób (w razie nieparzystej liczby uczestników, prosimy opiekuna o wzięcie udziału w zadaniu)
Cena: 80 zł/uczestnik
Opis zajęć:
Na początku warsztatu rozmawiamy o podstawowych emocjach, poznajemy je i krótko podsumowujemy, w jakim celu je odczuwamy. Następnie na przygotowanych tablicach z nazwami emocji dzieci dorysowują swoje skojarzenia, np. gdyby strach/złość/radość/lęk był rośliną/zwierzęciem/kolorem/literą, to jakby wyglądały?
W kolejnym kroku dzieci w parach lub pojedynczo wybierają sobie emocję, nad którą chciałyby popracować artystycznie i tworzą własny kolaż z wycinków z gazet poświęcony danej emocji. Na koniec robimy przegląd ich interpretacji, układając obrazki tematycznie jak wystawę. Osoby chętne mogą opowiedzieć o swoich interpretacjach. Wszystkie prace dzieci zabierają z sobą, a kontynuując temat można zrobić w szkole wystawę o emocjach.
Oczekiwane rezultaty zajęć:
Dzieci podczas warsztatu poznają bliżej osoby ze swojej klasy, ćwiczą ciekawość i empatię; wychodzą z zajęć z gotowym, kolorowym portretem swojej osoby.
Prowadząca:
Miss Dorys –Od 15 lat prowadzę warsztaty kreatywne i rozwojowe (w kierunku umiejętności społecznych) dla dzieci i młodzieży. Jestem trenerką i psycholożką, absolwentką Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie i Szkoły Trenerów Administracji i Biznesu. W latach 2013-2017 pracowałam jako pedagożka ulicy w Stowarzyszeniu GPAS, opiekując się młodzieżą zagrożoną wykluczeniem, a w latach 2017-2020 koordynowałam projekty edukacyjne i prowadziłam warsztaty rozwojowe dla szkół w Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju i Pomocy Q Zmianom. W latach 2021-2023 koordynowałam i prowadziłam zajęcia w Stowarzyszeniu Stacja Praga, m.in. autorski projekt Praskiej Akademii Street Artu. Obecnie prowadzę własną działalność i pracownię artystyczną na Pradze Północ, współpracuję warsztatowo m.in. z Muzeum Warszawskiej Pragi, organizacją Amnesty International, ośrodkami wychowawczymi dla młodzieży (MOW nr 2 w Warszawie, MOS KĄT) i Muzeum Polin.