Karol Bagiński
Rocznik 1973. Fotografować zaczął jako chłopiec aparatem Zenit TTL podarowanym przez Tatę, ale wcześniej podkradał go z kartonu pachnącego licowaną skórą futerału. Świadoma fotografia pojawiła się w jego życiu znacznie później, kiedy w 2003 roku trafił do Warszawskiej Szkoły Fotografii Mariana Schmidta. Ze szkołą był związany od 2008 do 2017 roku w roli wykładowcy – w pracowniach Sprzęt i techniki fotograficzne oraz Edycji cyfrowej obrazu. Na wydziale Projektowania Graficznego wykładał Skład i przygotowanie do druku DTP.
Fotografuje na filmach. Obraz z negatywów srebrowych odpowiada mu najbardziej, choć wykonuje też zdjęcia w kolorze. Najistotniejsze jest jednak dla niego, jak wygląda wynik końcowy – fotografia na papierze. Doceniając prezentację i kontakt z odbiorcą za pośrednictwem internetu, to oprawioną odbitkę lub jakościowy wydruk traktuje, jako końcową formę kontaktu z widzem. Znajdując inspirację do pracy w literaturze, sztuce i spotkaniach z ludźmi, stale rozwija swoje zainteresowania fotograficzne. W większości dotyczą ulubionej przez niego fotografii krajobrazu. Tematykę tę uzupełnia o praktykę ekspresyjną wg podstaw, które stworzył Alfred Stieglitz, a następnie rozszerzyli fotograficznie Edward Weston, Minor White i Paul Caponigro.
Jest członkiem założycielem Polskiego Stowarzyszenia Fotograficznego EKWIWALENTY.
Pracuje jako fotograf. Wykonuje zdjęcia na potrzeby reklamy, wizerunku, fotosy i dokumentację. Postprodukuje fotografie i grafiki do publikacji drukowanych i mediów elektronicznych. Wykonuje ręcznie powiększenia czarno-białe i wydruki kolorowe w standardzie galeryjnym. Uczy fotografowania i pracy nad materiałem zdjęciowym. W ten sposób fotografia wypełnia całe jego życie.
Mieszka na Gocławiu