DZIEŃ OTWARTY w Terminalu

Ładowanie wydarzenia
DZIEŃ OTWARTY w Terminalu
Serdecznie zapraszamy na Dzień otwarty w Terminalu, rozpoczynający sezon kulturalny 2023/2024. W kilkunastu salach, w foyer i na patio będzie można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, podziwiać pokazy profesjonalistów, spotkać się z instruktorami, zapisać się na zajęcia a nawet zrobić pamiątkowe zdjęcie w fotobudce.
W przestrzeniach Miejsca Aktywności Lokalnej MAL ODLOT będzie można wziąć udział w spotkaniach, organizowanych przez społeczność Gocławia, zagrać w grę terenową i zapoznać się z działalnością tej części naszego ośrodka kultury.
Biblioteka w Terminalu nowy sezon rozpocznie 12. edycją Narodowego Czytania, poświęconego powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”.
HARMONOGRAM DNIA OTWARTEGO
Zajęcia otwarte: 
203 10:00-10:30 Baby ballet (wiek: 3-4 lata) / Magdalena Tandek 
225 10:00-10:40 Ceramika dla dzieci (wiek: 5-8 lat) / Sławomira Wardzyńska 
205 10:00-10:40 Gimnastyka słowiańska dla kobiet / Alicja Łukasiewicz 
226 10:00-10:45 Przędzenie liter, czyli kaligrafia dla dzieci / Paulina Krześniak – Pani Kleks
14 10:00-11:00 Programowanie w świecie Minecraft / nienudno.pl 
208 10:00-11:00 Język japoński – spotkanie z prowadzącym / Jacek Wasilewski 
209 10:00-11:00 LEGO konstruktorskie (wiek: 4-6) / KONSTRUKTOR – Fabryka Wyobraźni 
patio 10:00-13:00 Tai-Chi dla dorosłych / Mariola Matyjasek 
227 10:00-13:00 Szydełkowanie / Dorota Nejman 
37 10:00-16:00 MAŁE NUTKI – zajęcia muzyczno – ogólnorozwojowe dla dzieci 1,5-3 letnich z opiekunem / Muzyczny Domek
207 10:00-16:00 Szermierka / Szymon Łojak
210 10:00-16:00 Warsztaty: długopisy 3D, okulary VR, drukarka 3D / Edu3Dkacja
211 10:00-16:00 Warsztat tworzenia biżuterii (pierścionki i bransoletki) / Maryla Bednarczyk 
foyer parter 10:00-16:00 DigitalArt – spotkanie z instruktorem / Agnieszka Bilica-Kunach 
203 10:30-11:00 Balet dla dzieci (wiek: 5-7 lat) / Magdalena Tandek 
50 10:30-11:45 Zajęcia aktorsko-dramowe / AKCJA! Szkoła filmowa 
203 11:00-11:45 Balet dla dorosłych / Magdalena Tandek 
205 11:00-11:50 Capoiera dla dzieci / Kinga Działek
226 11:00-12:00 Kaligrafia relaksacyjna dla dorosłych / Paulina Krześniak – Pani Kleks
14 11:00-12:00 Programowanie w świecie Minecraft / nienudno.pl 
209 11:00-12:00 Robotyka LEGO WeDo 2.0 (wiek: 7-9) / KONSTRUKTOR – Fabryka Wyobraźni 
8A (piwnica) 11:00-13:00 Perkusja – warsztaty / Konrad Kubalski
219 11:00-14:00 Zajęcia wokalne / Weronika Kmita
208 11:15-12:00 Mięśnie dna miednicy – prelekcja / Alicja Łukasiewicz 
50 12:00-12:45 Zajęcia aktorsko-castingowe / AKCJA! Szkoła filmowa 
205 12:00-12:50 Capoiera dla dzieci / Kinga Działek 
209 12:00-13:00 Robotyka LEGO SPIKE (wiek: 9+) / KONSTRUKTOR – Fabryka Wyobraźni 
203 12:00-13:00 Twerk – warsztat taneczny / Ewa Polowczyk
226 12:00-14:15 Rysunek i malarstwo dla zaawansowanych / Łukasz Dymiński 
207 12:00-15:00 Zajęcia muzyczne dla każdego / Bartosz Miecznikowski 
214 12:00-15:00 Szachy dla każdego: zagraj z mistrzem / Ewa Rudnicka
225 12:00-15:00 Malowanie na porcelanie / Halina Domaszewicz 
208 12:15-15:00 Wstęp do szycia / Dziecięca Akademia Twórczości
foyer II piętro 12:30-13:00 Balet dla dzieci / Krystyna Strawińska-Goliasz
patio 13:00-13:30 Judo – zajęcia próbne / KLUB JUDO CHOJRAK 
205 13:00-13:30 Balet dla dzieci / Krystyna Strawińska-Goliasz
14 13:00-14:00 Legorobotyka / nienudno.pl 
209 13:00-14:00 Programowanie w świecie Minecraft (wiek: 7-10) / KONSTRUKTOR – Fabryka Wyobraźni
50 13:00-14:15 Aktorstwo i improwizacja / AKCJA! Szkoła filmowa 
227 13:00-16:00 Makrama / Sylwia Pronosof
205 13:15-13:45 Gimnastyka słowiańska + mięśnie dna miednicy – zajęcia dla kobiet / Alicja Łukasiewicz 
203 13:15-14:15 Yoga flow / Renata Miszewska 
205 13:30-14:00 Balet dla dzieci / Krystyna Strawińska-Goliasz
patio 14:00-14:30 Judo – zajęcia próbne / KLUB JUDO CHOJRAK 
14 14:00-15:00 Legorobotyka / nienudno.pl 
205 14:30-15:00 Pilates na płaski brzuch / Monika LeFelic 
50 14:30-15:15 Audycja radiowa i podstawy młodego radiowca / AKCJA! Szkoła filmowa 
203 14:30-15:15 Joga dla dzieci / Renata Miszewska 
226 14:30-16:00 Zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży / Lucyna Makowska 
patio 15:00-15:30 Pilates outdoor / Monika LeFelic 
50 15:30-16:00 Etiudy aktorskie / AKCJA! Szkoła filmowa 
205 15:00-16:00 ATM Artysta: Studio wokalno-aktorskie dla dzieci i młodzieży / Anna Salamon
203 15:30-16:00 Rusz biodra – zajęcia ruchowo-taneczne dla kobiet / Marta Mróz-Goncalves
Pokazy – Galeria Parter:
12:00-12:40 Polka.Dot – pokaz zespołu folkowego
13:00-13:30 Lindy hop – pokaz tańca w parze i lekcja w parze / Cherry Moreno i Łukasz Furmanek
14:00-14:30 Charleston – pokaz i lekcja tańca solo / Cherry Moreno i Łukasz Furmanek
UWAGA!
Na wszystkie zajęcia otwarte jest ograniczona liczba miejsc, związana z wielkością dostępnej przestrzeni, koniecznością zapewnienia komfortu uczestnikom oraz dostępnością niezbędnego sprzętu.
W przypadku chęci wzięcia udziału z zajęciach ruchowych, prosimy o przyniesienie wygodnego stroju sportowego.
MAL: ODLOT / Dział animacji
Sala muzyczno – taneczna nr 44
10.00-10.30 Kabarecik dalej leci – amatorska grupa społeczna / zapisy na casting do kabaretu
11.00-14.00 Otwarta Pracownia Muzyczna STAYNIA / zapisy na zajęcia wokalne, zajęcia w ramach kapeli, indywidualne konsultacje muzyczne
14.00-15.00 Chór Sonus Lumine  – spotkanie z zespołem / zapisy na przesłuchania do chóru
Sala aktywności sąsiedzkich nr 42
10.00-10.40 Klub Rodzica – zajęcia sensoryczne dla Rodziców z dziećmi w wieku 1-2,5 roku
11.00-12.00 Krąg Praskich Kobiet – zapisy do projektu
11.00-13.00 Rodzinny salon gier, gry planszowe oraz gra terenowa z nagrodami dla najmłodszych (ilość uczestników gry – do 40 osób)
13.30-14.00 Medytacja w ruchu – gimnastyka integracyjna dla dorosłych / Mariola Matyjasek – instruktor zajęć TAI CHI, zajęcia dostosowane dlo osób z niepełnosprawnością ruchową
Sala warsztatowa nr 41
10.00-14.00 Punkt informacyjny Miejsca Aktywności Lokalnej MAL: ODLOT
Sala coworkingu nr 39
10.00-15.00 Otwarte wspólne miejsce pracy i nauki
Sala nr 35
Punkt informacyjny Uniwersytetu Trzeciego Wieku Gocław
Stowarzyszenie Europejskie Centrum Uniwersytetów Drugiego i Trzeciego Wieku
Sala nr 36
10:00-12:00 Malowanie na spontanie – arteterapia / Agnieszka Jaruga
Inne atrakcje:
10:00-16:00 Strefa Decathlon – teren zielony za Terminalem: trampoliny, stacje do strzelania z łuku, bramka wraz z piłką i strzelanie do celu, konkurs z nagrodami dla zapisanych na platformie DecathlonGO
10:00-16:00 Fotobudka – foyer na parterze
10:00-16:00 Strefa dla dzieci – foyer na parterze
Biblioteka w Terminalu – czynna w godzinach 09:00-16:00
12. edycja Narodowego Czytania – Polacy czytają Nad Niemnem
11:00-15:00 Fotobudka z akcesoriami z epoki Elizy
11:00-15:00 Koło fortuny – gra poświęcona Nad Niemnem (dla dorosłych)
11:00-15:00 Narodowe Czytanie – projekcja krótkich filmów z udziałem znanych osobistości Pragi Pd.
12:00-13:00 Artystyczne Warsztaty Familijne „Kapelusze”
13.00-14:00 Spotkanie z Elizą Orzeszkową
Spotkania z instruktorami:
foyer parter nienudno.pl
Witomił Mendel / Architekturki
Violetta Kravets / nauka gry na gitarze i mandolinie
Anna Gigiel, Tomasz Krezymon / Uniwersytet Musicalowy
Magdalena Germel / High Five – przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego
Mirosław Grybalow / język angielski i hiszpańskie dla dorosłych
Bogumiła Piotrowska / Clever Duke – nauka języka angielskiego i francuskiego dla dzieci i młodzieży
foyer II piętro Paulina Krześniak – Pani Kleks / nauka kaligrafii dla dzieci, młodzieży i dorosłych
Adriana Kajzer-Subda / rysunek żurnalowy i moda – zajęcia dla dzieci
Alicja Łukasiewicz / gimnastyka słowiańska + trening dna miednicy – zajęcia dla kobiet
Magdalena Wójciuk / zespół folklorystyczny Poleczka
Renata Miszewska / joga dla dzieci i dorosłych
Kinga Działek / capoiera dla dzieci
Agnieszka Bogusławska / joga
Sylwia Jaworska, Marcin Świstak / tango
Akademia Tańca Relies

UWAGA!
Na wszystkie zajęcia otwarte jest ograniczona liczba miejsc, związana z wielkością dostępnej przestrzeni, koniecznością zapewnienia komfortu uczestnikom oraz dostępnością niezbędnego sprzętu. W przypadku chęci wzięcia udziału z zajęciach ruchowych, prosimy o przyniesienie wygodnego stroju sportowego.

*zastrzegamy sobie prawo do zmian powyższego harmonogramu 


WSTĘP WOLNY!

Przejdź do góry