Życie wokalisty to nie tylko światła reflektorów, radość, duma i oklaski – jest to równolegle umiejętność radzenia sobie z oceną, krytyką, stresem, wstydem czy perfekcjonizmem. Śpiew to oddech, to nasze ciało i umysł. Śpiew to nasze serce i emocje. I dlatego tak ważna jest integracja i zrozumienie wszystkiego, aby budować wokalne „ja”, dlatego tak ważna jest praca nad głosem zewnętrznym oraz wewnętrznym. Spotkania będą się odbywać w formie dialogu prowadzących wokalistki, trenerki wokalnej oraz psychologa, psychoterapeuty, poprzez omawianie konkretnych przykładów z życia wokalisty, a także poprzez interakcję z publicznością. Jeśli chcesz zadbać o kondycję psychiczną, zadać jakieś nurtujące Cię pytanie i uzyskać wskazówki to zapraszamy.
A przykładowe tematy, które będziemy poruszać to:
-
- Co to są zachowania przemocowe i jak wpływają one na nas i na nasze zachowanie?
- Powszechność zachowań przemocowych w otaczającym nas świecie, środowisku/ środowiskach – jak łatwo przyzwyczajamy się i „dajmy radę”, ale jakim kosztem?
- Środowisko rodzinne i jego wpływ na nasze radzenie sobie z różnymi formami zachowań przemocowych i około przemocowych (w tym manipulacyjnych).
- Edukacja muzyczna (i nie tylko) jako proces mocno naznaczony zachowaniami przemocowymi ze strony uczących. Konsekwencje takiej edukacji – wpływ na kształtowanie naszej osobowości artystycznej oraz naszej kreatywności.
- Zachowania przemocowe w środowisku zawodowym artystycznym, muzycznym – przejawy, konkretne zachowania i jak sobie z tym radzić.
- Jak radzić sobie z krytyką i hejtem?
Jeżeli zastanawiasz się:
✅ jak odnaleźć spokój wewnętrzny
✅ jak budować pewność siebie na scenie
✅ jak nie ulegać presji otoczenia
✅ jak radzić sobie z krytyką innych oraz manipulacją
✅ jak zapanować nad stresem i tremą
✅ jak docenić siebie
✅ jak reagować na przemoc i hejt
✅ jak poszerzyć swoje horyzony
… to te spotkania są dla Ciebie
Joanna Chaba – wokalistka, trenerka wokalna, wykładowca w Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzysztofa Komedy w Warszawie na wydziale piosenki estradowej, autorka przekazów medialnych. Twórczyni projektu WokArtysta – Rozwój Osobisty Wokalisty. Pisze teksty i komponuje muzykę. Z wielką pasją oddaje się jednocześnie podróżom, psychologii oraz rozwojowi osobistemu. Na scenie zadebiutowała jako 6 latka na Festiwalu Piosenki Angielskiej, gdzie została wyróżniona. Edukację muzyczną rozpoczęła w 1996r. w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie w klasie fletu i saksofonu (również na zajęciach dodatkowych z piosenki klasycznej), uzyskując dyplom I st. na wydziale instrumentalnym. W 2009 r. ukończyła wydział polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, broniąc prace naukowe w Instytucie Kultury Polskiej. W 2014r. została absolwentką wydziału wokalnego Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzysztofa Komedy w Warszawie. Laureatka: I Nagrody na „Konkursie Piosenki Kabaretowej im. Jeremiego Przybory” SDK 2012 r. Nagrody Specjalnej od rodziny Jeremiego Przybory na XI „Stacji Kutno” w 2013 r. I Nagrody w Konkursie „Piosenka jest dobra na wszystko” OKO 2014 r. Od 2012 r. w ramach WokArt Studio zrealizowała wiele projektów krajowych i międzynarodowych m. in. w Tunezji, Meksyku, Gruzji oraz na Martynice. Obecnie rozwija projekt z autorską muzyką oraz warsztat trenerski z zakresu umiejętności psychospołecznych. Zajęcia i warsztaty prowadzi w języku polskim oraz angielskim.
Spotkanie jest bezpłatne